Един уж обикновен петъчен новогодишен банкет на Софийски Авто Ретро Клуб с 15 екипажа и 30 участника се превърна в културно-кулинарен маратон по маршрут от минимум 420км.
Започвайки от Вила Бест, любимо място и на всички български моторджии, вечерята бе организирана с изпълнение „на живо“ на 66 златни сръбски хитове. В Събота поехме по живописния път към Сурдулица и Владичин хан, и по новата магистрала (Ниш – С. Македония), до столицата на сръбската скара (рощиль) – град Лесковац. Там в Етно Къща Грош ни очакваше традиционният богат кулинарен избор.
Но вечерта завърши едва в Етно Къща Бисер, гр. Ниш с оркестър от 5-има музиканти, който отново се погрижи за доброто настроение на цялата група.
Но Неделята нямаше да бъде подобаващ завършек на цялото мероприятие без посещение при Бай Иван до легендарния „STOP“ по стария път от България за Сърбия. И там не останахме гладни, а на изпроводяк всеки си взе по нещо и „за вкъщи“.

